Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vyjde nová kniha ze Středozemě!

Vydáno dne 28. 09. 2006 (414 přečtení)

Christopher Tolkien dopsal nový román z prostředí fantastického světa vytvořeného jeho otcem. Kniha se jmenuje Hurinovi dětí a ve Velká Británii by se mohla objevit na pultech obchodů už na jaře. Uvedl to server Aktuálně.cz s odvoláním na agenturu AP, list Guardian a Hej a my fanoušci můžeme pouze doufat, že to není žádná kachna, na kterou administrátoři ze zmíněného serveru a jeden nejmenovaný redaktor naletěli.Mělo by se jednat o knihu, kterou Tolkien začal psát už v roce 1918, pak ji odložil a už se k ní nevrátil. Jeho syn, který, jak známo, zasvětil svůj život zpracovávání otcova odkazu, dílo převzal a na jeho dokončení údajně pracoval třicet let. Podle serveru Aktualne.cz by se nemělo jednat o žádné pokračování Pána Prstenů. Příběh se vrací zřejmě do Prvního věku, neboť by měl vyprávět příbeh rodiny "muže, jež se rozhodl vzdorovat Melkorovi, který byl ve Středozemi Temným pánem před Sauronem."  

Kniha již má svého vydavatele v Británii a USA, o českém vydání není rozhodnuto. Knihu se chce pokusit získat nakladatelství Argo, které momentálně na vydávání Tolkiena u nás vlastní práva. Můžeme jen doufat, že se mu to podaří.

Bude zajímavé sledovat, jaké diskuze Christopherovo pokračování vyvolá mezi tolkienovými fanoušky a milovníky jeho díla... Ale to už je hudba budoucnosti...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář