Jdi na obsah Jdi na menu
 


Když Eragon najde v lese nablýskaný modrý kámen, myslí si, že je to šťastný objev. Když se ale z kamene vyklube dračí mládě, Eragonovi se přes noc roztříští jeho prostý život a on je vržen do nového, nebezpečného světa osudu, kouzel a moci. Pouze se starodávným mečem a radami starého vypravěče, musejí Eragon s mládětem draka zdolávat nebezpečné a temné nepřátele v Království ovládaném králem, jehož zlo nezná mezí.
Dokáže Eragon převzít břímě legendárních Dračích jezdců?  Osud  království možná leží v nebezpečí.

 

 

 

Eragon se musí zhostit nebezpečného úkolu – v jeho rukou leží osud království, kterému vládne král, jehož zlo nezná mezí… Eragon přitom není sám, jeho pomocníkem je drak, který se vyklube z modrého kamene.

Mladý farmář Eragon netuší, že zvláštní kámen, který náhodou objevil v horách je dračí vejce, které navždy změní jeho život. Vylíhnutí dračího mláděte totiž mladíka předurčí k tomu, aby se stal Jezdcem a bojoval se zlým králem Galbatorixem. Autorem známé knižní předlohy, bezpochyby inspirované Tolkienovým Pánem prstenů, je Christopher Paolini, který začal Eragona psát v patnácti letech.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář